Meniu

Linkuri utile



















      PENTRU STUDENŢI » Studenţi de marcă » Campionatele Naţionale Universitare de Înot- Piteşti 05.05.2012

CAMPIONATELE NAŢIONALE UNIVERSITARE DE ÎNOT
PITEŞTI - 05.05.2012
Bazin: 50 m * 8 culoare



   Sâmbătă 5 mai 2012 s-a desfăşurat la Bazinul Olimpic din Piteşti faza finală a Campionatului Naţional Universitar de Înot. La competiţie au participat 13 echipe reprezentative (Universitatea Vasile Alecsandri din Bacău - UVA, Universitatea Bogdan Vodă din Baia Mare - UBM, Centrul universitar Bucureşti I – UB1, Centrul universitar Bucureşti II – UB2, Universitatea Naţională de Educaţie Fizică şi Sport Bucureşti - UNEFS, Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca - UBB, Universitatea de Marină din Constanţa - UMC, Universitatea din Craiova - UVC, Universitatea din Piteşti - UPT, Universitatea de Petrol şi Gaze din Ploieşti - UPG, Universitatea Eftimie Murgu din Reşiţa - UEM, Universitatea Ştefan cel Mare din Suceava USM, Universitatea de Vest din Timişoara - UVT) din 11 centre universitare.
   Competiţia a cuprins 12 probe (100 m Fluture, 100 m Spate, 100 m Bras, 100 m Liber, Ştafeta de 4x50 m Mixt şi Ştafeta de 4x50 m Liber – feminin şi masculin). La finalul competiiei s-a realizat un clasament general, pe baza punctelor acumulate de sportivi.


   Clasament general:

1. Universitatea din Piteşti – 356 puncte
2. Centrul universitar Bucureşti I – 346 puncte
3. UNEFS Bucureşti – 327 puncte.


  Locurile ocupate de sportivii UNEFS - ulului

  Locul I
  - Stănescu Alina / Proba 100m Liber Feminin.

  
Locul II
  - Albu Sonia / Proba 100m Fluture Feminin;
  - Ştafeta UNEFS / Proba 4 x 50m Mixt Feminin;
  - Ştafeta UNEFS / Proba 4 x 50m Liber Feminin.


  Locul III
  - Buga Florentina / Proba 100m Bras Feminin.

  Locul IV
  - Găucan Daniela / Proba 100m Spate Feminin; 
  - Ştafela UNEFS / Proba 4 x 50m Mixt Masculin.


  Locul V
  - Rebai Oussama / Proba 100m Spate Masculin;
  - Ştafela UNEFS / Proba 4 x 50m Liber Masculin.


  
Locul VII
  - Chiriac Alexandru / Proba 100m Bras Masculin.

  Locul VIII
  - Jari Sabri / Proba 100m Bras Masculin.

  
Locul XI
  - Petre Andrei Tiberius / Proba 100m Liber Masculin.

  Locul XIV
  - Avarvarei Ştefan / Proba 100m Liber Masculin.


Clock
6:17
14 December, 2017
Hartă site
Contact
 Căutare 




















                 
Copyright @ 2010 UNEFS. Toate drepturile rezervate
Web design by